12 Kadın dağdan inince başörtüsü taksaydı …

2229840549_348dcdb928Biz, sizin oportünistliğinizi çekecek naylon kitle olmadığımızı kaç kaypak yasanızın gözüne sokacağız merak ediyorum diyordu Feride.

Şimdi şöyle düşün!
İki tavşan var!
Biri “DAĞA” küsmüş “Dağın” haberi var bravooo.
Peki ya ikinci tavşanın ADALETE küstüğünden kimin haberi var!

Adamın biri: Feride Çanakkale geçilmez!
Feride: Evet farkındayız! GEÇİLMEZ!  … Bi saniye madem geçemiyoruz, şu Fatiha’yı emanete bırakayım annesi örtülü olmayan bir şehit gelsin alsın olur mu nasıl fikir sizce? Şu kalemi de al azizim!
Adamın biri: Kalem?
Feride: Şunu yaz ! “Biz Çanakkale’yi geçene kadar ALLAH BÜYÜKTÜR, geçtikten sonra da TANRI ULUDUR deriz.  Şahit ol şehit!

Silah bırakmakla başörtü bırakmayı aynı hizada tutmaya çalışan, ülkemin krallık kontenjanından kadrolu soytarılığa geçmeye hevesli laik yaverleri. Sizin adaletiniz aktarmalı hukuksuzluğunuzdan gelecek anlaşıldı. Kraldan çok kralcılığınızı Çanakkale’nin ekmeğine sürüp istiklal teri dökenlerin sırtından köhneliğinize destanlar yazdırırsınız. Omuz omuza çarpıştık edebiyatının üzerinde çim biçer ulusalcılığınıza geniş ARAZİLER açtırırsınız.

 Şimdi açın o mezarları şehitlerin kılığına kıyafetine bakın onların kemik sızısı sizin diş gıcırtınızdan kutsaldır. Sizin kadavra cumhuriyetiniz şehitten akan kanı ARA SICAK olarak kabul edecek kadar bivefa yolcusu.

Sizin yasalarınız şehirlerarası değil şehitlerarasına komut verecek kadar Çanakkale sempatizanı. Biz, sizin oportünistliğinizi çekecek naylon kitle olmadığımızı kaç kaypak yasanızın gözüne sokacağız merak ediyorum diyordu Feride.

Şimdi dağ var, oniki kadın var, ot var, alkış var, slogan var, kahramanlık var ne ala!  Ve şehirde terörist muamelesi yaptığınız bizler varız. Başı canlı bombaymışçasına yaklaştığınız kızlar var. Vah vah!

Ben  Çanakkale’ye girmemiz için vize zorunluluğu getirebilecek yüce dehaya(!) sahip sizlerin kimi kahraman yapacağını kimi yerle yeksan edeceğini tahmin edebiliyorum. Şimdi, bu oniki kadın örtünmeye kalksa, ikinci kez terörist damgası yer mi yemez mi?

Şimdi laikliğin anlamını bilmeyen antoloji budalası sarışın seyahat hatları sahipleri modern Atatürkçü kadınlarımız, iğreti bir mimikle sınırlı kelime sayısını “ Türkiye laiktir laik kalacak” üzerinden boca eder mi etmez mi?

Ve şimdi bu oniki kadından biri örtünürse bir şirazesi sıfırcı ö-tekil zihniyet “Dağdan geldiniz bağdaki ANAYASAYA karışmayın” der mi demez mi?

İşte bu sebeple,  bu ülkede uyuma, uyursan ŞEHİT bile değilsin!                                                                    

Esra Elönü – Haber 7
eelonu@mynet.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: