ŞİMDİ PAŞALAR GİBİ İMAM HATİP’E GİDERİZ (Esra Elönü)

Allah bizi 0.2’yle çarpanlardan daha ÇARPICIDIR demiştim

Vakıa suresini de okurum Albert Camus’u da..
Silah da çekerim kuradan tespih de.
Yumruğumu da sıkarım Başörtümü de..
Bulmaca da çözerim yasak bağlarınızı da.
Postalla da gezerim bisikletle de.
Hakkımı da ararım kaybettiklerimi de.
İmam hatip kapısından da girerim Harvard bahçesinden de.
İstiklal Marşını da bilirim Beyrut Marşını da..
Başımı da kaldırırım düşenleri de.
U dönüşü de yaparım HU dönüşü de.
Cumhuriyeti de yaşarım Hürriyeti de..
0.2’yle çarpıp kaçtığınız yasalarınızın tazminatını Şimdi Allah’tan Alırım.
Hasar Tespit sırası SİZ DE.

Feride, yasa tarlasındaki çürükleri bize yutturmaya çalışanların karın ağrısına iyi gelecek kahkahalar atıyordu. Burnundan katsayı soluyanların ağızlarına tıkılan bu kararı Fazıl Say senfonisiyle kutluyordu. Sekiz yıllık sorunlu eğitimin altından sızdırılan SIFIR ÇEKTİRİCİ modern öğretimin hiçbir işe yaramadığını görmek için on sene beklemek, ileri görüşlü laik fanatizmin yasa foyasını meydana çıkarıyordu.

Şimdi alın bu sahipsiz adalet cenazenizi Teşvikiye’den kaldırın bizler de ölü yıkayıcıysak zevkle yıkarız diyordu feride. Şimdi boşalttığınız sıraların arkasında panikleyen pardoncu hukukçular gibi savunun kendinizi. Şimdi ayık olmayan demokrasi hörgüçlü kafanızı 0.2 den yapılı kalın İmam hatip duvarlarına vurun balyozcular bir günlük tatil etsin. Şimdi kim vali olur kim fasulye kırar kim koca bulur bir görün.

Şimdi parça başı gibi dua başı ayet parası verdiğiniz hurdadan bozma imamlarınıza karşın hakikatli imamların nerden çıktığını anlayın. Şimdi kasiyerlik yapan örtülü kızların önlüklerinde biriktirdikleri ders notları arasından ölülerinize 41 yasin gönderip fatiha dilenin. Ve şimdi bu kızlara Haddini bildirin diyen zihniyet! bildiremediğiniz HADDİ bir kere de SİZ bilin. Ne iktidardan dolayı kurum koltuğu kapan konforlu İslamcıyım ne de muhalefet eziği düzenin Laik Baloncusu hiç biriyim. Ne türbanlı kızlar kiminle evlenecek sorusuna üç şık koyan “izdivaç sazanıyım” ne de magazinel İslamcılar gibi aslını inkar eden Neslin şakşakçısıyım. Eğer bu yaşadıklarımız yalansa Ben bu ülkedeki adaletin YALANCISIYIM.

Reklamlar

One response to this post.

  1. Posted by Semra on Ekim 24, 2009 at 4:29 pm

    Şimdi 0.2v.Paşa’ları yetiştirecek olanları zamanında ÖSS’deki tüm soruları yapsanız da, hiçbir yere girdirmeyen bir zihniyet. Bu fiyatlı zihniyet nasıl olurda sövgüyü haketmez. Siz, bu ülkenin 16,17 yaşındaki gencinin ayağına prangalar vurup, sen adam olmamalısın dediniz. Sizden adam olmayacağını bilenler ise şimdi gecikmeli adaletin burukluğunu yaşıyor. Siz, masum gençlerin eğitimle! kanına girdiniz. Eğitim hakkını vatandaşının elinden alan zihniyet bu ülkeyi yönetemez, yönetmemeli. Siz, tehlikesiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: